Ve finále KHbL Sever si zahrají Bazzy Děčín a Koliba Ústí nad Labem

ilustrační foto (foto: )

O složení finále rozhodlo páté semifinálové utkání, ve kterém hokejbalisté Koliby dokázali udolat skvěle hrající Žatec v prodloužení 3:2. Finálová série startuje příští víkend v Ústí nad Labem a jsou naplánované dva duely.

5. semifinálové utkání
HSÚ Koliba Ústí nad Labem – HBC Žatec 3:2 pr (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)

Branky a asistence: 44. Slavík (Čejka Petr, Prokeš), 44. Třeštík (Mudroňka, Černý), 52. Slavík (Brůha, Prokeš) - 10. Drásta (Švancar) pp, 26. Procházka (Bizoň) pp

Na začátku této série byl favorit jasně daný. Favoritem byla jasně ústecká Koliba, ale Žatec vedený nestárnoucím veteránem Slavomírem Švancarem dokázal s téhle série udělat nevídané drama. V prvních dvou duelech byla značná nouze o branky, neboť padly pouze čtyři, ale Kolibě to stačilo k vedení v sérii 2:0. Žatecký celek zvítězil v prvním domácím klání a konečně začaly padat branky. Utkání skončilo 5:3. Žatec nezaváhal ani ve druhém domácím utkání, které zvládl 5:4 po prodloužení. V utkání zazářil domácí forward Milan Mynařík, který vstřelil celkem čtyři branky.
Do rozhodujícího pátého utkání vstoupili lépe hosté, kteří se v desáté minutě dostali do vedení. Švancar šikovně uvolnil Martina Drástu, který nedal Matějkovi šanci 0:1. Ve druhé periodě se hra začala vyrovnávat a i Koliba dokázala zahrozit. Dobré utkání odehrála dvojice Povejšil – Třeštík, která dokázala několikrát zaměstnat obranu hostí, ale branka z toho nepadla. Skóre se pohnulo až na konci druhé periody. To se trefila žatecká posila před play-off Radek Procházka, který využil početní výhodu a hlavně přiblížil Žatci postup di finále. Domácí tak měli před třetí třetinou nelehký úkol, a to vstřelit alespoň dvě branky a dovést utkání do prodloužení. Koliba se opravdu hnala za vyrovnáním, ale narážela na skvěle chytajícího Turzu v brance Žatce, který svůj celek držel až do 44. minuty, kdy se dokázal prosadit kapitán domácích Lukáš Slavík. Koliba však měla pouhou minutu na vstřelení vyrovnávací branky. To se však domácím povedlo v čase 44:14, to obstaral vyrovnávací branku skvěle hrající David Třeštík. Žatec za minutu ztratil vedení 2:0 a místo oslav do finále se musel připravovat na prodloužení, ve kterém může rozhodnout i sebe menší chyba. V nastavení se podařilo strhnout vítězství na stranu domácích, hlavním hrdinou se stal Lukáš Slavík, který tuto nádhernou a hlavně vyrovnanou sérii ukončil svou brankou v čase 51:55. Žatec se tak ve své nováčkovské sezóně umístil na čtvrtém místě. Koliba čeká předpokládané finále s týmem Bazzy Děčín.

Hvězdy utkání: Lukáš Slavík 2+0, David Třeštík 1+0 (oba Koliba), Lukáš Turza 28 zásahů (Žatec)

Lukáš Slavík (Koliba): „Do semifinále jsme vstupovali s pokorou k týmu Žatce, protože to, co žatecký celek provedl s Bílinou ve čtvrtfinále, tak to opravdu budilo velký respekt. Celá naše semifinálová série byla více než vyrovnaná, což dokazují všechny dosavadní výsledky! (včetně základní části, kdy jsme s Žatcem dvakrát prohráli na nájezdy 3:2). Po dvou vyrovnaných a vybojovaných zápasech na domácím hřišti, jsme do Žatce jeli s tím, že tam i celou sérii chceme ukončit. Bohužel štěstí, které bylo na naší straně při prvních dvou zápasech, tentokrát bylo nakloněno na stranu domácích. A to hlavně ve čtvrtém semifinále, kdy už jsme vedli 3:0 a ve druhé třetině jsme naší nedisciplinovaností pustili Žatec do zápasu a bylo z toho drama. Celou třetí třetinu jsme Žatec přehrávali, ale vítězný gól z toho nebyl. V prodloužení jsme měli drtivý tlak a několik vyložených šancí dát gól a vše ukončit! To se nepovedlo a šlo se do pátého rozhodujícího utkání. V pátém rozhodujícím zápase jsme byli lepším týmem, ale naše zbytečné fauly a následné využití přesilovek soupeře, znamenalo 0:2 pro hosty! Nikdo z týmu, ale sezónu rozhodně takhle končit nechtěl! Necelé dvě minuty před koncem se podařilo prolomit střeleckou smůlu a  46 sekund před koncem základní hrací doby i vyrovnat na 2:2!  To byl i největší impuls pro to, abychom v prodloužení celou sérii ukončili! Tým Žatce byl pro nás zatím největším soupeřem a rozhodně taky tou nejlepší prověrkou na finále proti BAZZY Děčín! Na finále musíme sestavu doplnit za zraněné hráče, mladíky z B- týmu. Pevně věřím, že bude platit to, co jsme si přáli před sezonou, že náš poslední zápas sezony bude vítězný.“