Bazzy krok od triumfu, prodlouží Koliba sérii?

Finálová série mezi celky HSÚ Koliba vs Bazzy Děčín odstartovala minulý víkend. Bazzy se dostali do vedení 2:0. Nejprve si v sobotu připsali první bod v sérii za vítězství na samostatné nájezdy. O den později to bylo jednoznačnější utkání, neboť hosté dokázali zvítězit v poměru 4:1. O vítězi soutěže může být rozhodnuto už o víkendu, kdy je na programu sobotní, a případně také nedělní zápas.

HSÚ Koliba Ústi nad Labem – HBC Bazzy Děčín 5:6 ss (2:2, 2:1, 1:2, 0:1)

Branky a asistence: 2. Kerl (Kratochvíl, Třeštík), 7. Formánek (Baytolon, Celner), 15. Černý (Mudroňka, Povejšil) pp, 21. Povejšil (Slavík) pp, 44. Slavík (Třeštík, Povejšil) - 1. Drnec (Hladiš Dominik), 14. Pilař (Hladiš Jakub, Saska) pp, 29. Pilař (Peřka, Vilhám) pp, 30. Pilař (Peřka, Hovorka) pp, 42. Horáček (Peřka, Pilař) pp, 55. Horáček ss

Do prvního finálové utkání vstoupila obě mužstva velice aktivně. Bazzy dokonce dokázali svůj tlak proměnit už v 1. minutě v branku, to se trefil Lukáš Drnec 0:1. Domácí celek však dokázal vývoj utkání otočit během pěti minut. To se z branky radoval Kerl a Frománek 2:1. Děčínští však dokázali do konce úvodní periody vyrovnat díky výborné práci na brankvošti Karla Pilaře 2:2. Vstup do druhé třetiny vyšel domácím náramně. Uběhlo jen 17 sekund a Kolibu poslal do vedení Bohuslav Černý, který tak potrestal nedovolený zákrok Hovorky 3:2. Ve 21. minutě šli hráči Děčína znovu do oslabení. Tomáš Povejšil prošel s míčkem na holi elegantně celé hřiště a krásně zakončil 4:2. Bazzy se vrátili do zápasu ve 29. minutě. Peřka krásně uvolnil Karla Pilaře, který se tak dostal do samostatného úniku, který nádhernou střelou pod horní tyč zakončil 4:3. Úvod třetí části vyšel hokejbalistům Děčína na jedničku.  Uplynulo totiž jen třináct vteřin hry a Karel Pilař se radoval z hattricku, když tečoval střelu Peřky 4:4. Ve třetí třetině měli hosté více ze hry. Především pak dvojice Pilař – Horáček byla k nezastavení. A byl to právě Martin Horáček, který poslal Bazzy ve 42. minutě poprvé do vedení 4:5. Kolibě už mnoho času na vyrovnání nezbývalo. Domácí odvolali brankáře Celnera a naskočil šestý hráč, což se nakonec vyplatilo. Třeštík uvolnil kapitána domácích Slavíka, který nechytatelnou bombou pod horní tyč vyrovnal na 5:5. Následovalo prodloužení, ve kterém měli více šancí hosté především pak skvěle hrající Pilař, ale jeho šance Celner pochytal. V prodloužení tak branka nepadla a na řadu tak museli přijít samostatné nájezdy. Tuto disciplínu ovládli šikovní hráči Děčína. Branku si připsal Drnec, Horáček a také muž zápasu Karel Pilař. Z řad domácích byl úspěšný pouze Povejšil.

„Po předchozích zápasech bylo jasné, že nás nečeká lehké utkání, ale věřili jsme, že potvrdíme skvělou formu v Play-off. První třetina začala ve vlažném tempu a čekalo se spíše, co předvede soupeř. Ve druhé třetině nás soupeř potrestal za naši nedisciplinovanost a dvěma góly v přesilovkách se ujali vedení 4:2. V tu chvíli se zdálo, že je o výsledku zápasu rozhodnuto, ale my jsme ukázali, že se vyplatí hrát až do konce a využitými přesilovkami jsme otočili zápas na 5:4. Bohužel závěr utkání jsme si nepohlídali a nechali Kolibu vyrovnat v poslední minutě a zápas se tedy rozhodoval až v nájezdech. Kde jsem věřil, že nám náš brankář Vilhám vychytá vítězství, a to se také potvrdilo, když jsme vyhráli rozstřel v poměru 3:1,“ uvedla hvězda utkání Karel Pilař.

Hvězdy utkání: Karel Pilař 3+1, Martin Horáček 2+0 (oba Bazzy), Tomáš Povejšil 1+2 (Koliba)

Stav série: 0:1

HSÚ Koliba Ústí nad Labem – HBC Bazzy Děčín 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a asistence: 5. Povejšil (Černý, Svoboda) pp - 18. Drnec (Tomsa), 21. Horáček (Peřka, Vilhám) pp, 40. Tomsa (Pilař, Horáček), 43. Tomsa (Drnec)

Děčínští vstoupili do druhého finále velmi aktivně a vytvářeli si velice slibné brankové příležitosti. Brankář domácích Celner dokázal všechny tyto pokusy pochytat. A tak padla branka na druhé straně. A byl to znovu Tomáš Povejšil, který se dokázal v 5. minutě prosadit v početní výhodě. Hosté dokázali odpovědět stejnou mincí, to když se v přesilové hře prosadil Lukáš Drnec 1:1. O tři minuty později šli hráči Děčína do vedení. Peřka vybídl rychlonohého Martina Horáčka, který na Celnera vyzrál 1:2. Koliba se hnala za vyrovnáním, ale proti byl výborně chytající David Vilhám v brance Děčína. Ve třetí části se hrál velice rychlý a důrazný hokejbal. Šancí bylo k vidění na obou stranách více než dost, ale z branky se radovali opět hosté. Jmenovitě to byl kapitán Děčína Michal Tomsa, který těžil ze skvělé souhry Pilaře s Horáčkem 1:3. A když se stejný hráč dokázal prosadit o tři minuty později znovu, tak bylo jasné, že se Děčín dostane do vedení 2:0 v sérii.

„ Do druhého zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a nepřipustit vyrovnání série. Na začátku jsme si vypracovali mnoho šancí, ale skvěle chytající Celner likvidoval jednu za druhou. A jak naschvál soupeř vsítil vedoucí branku. Od druhé třetiny jsme přidali obrátky a to slavilo úspěch, podařilo se nám totiž konečně prostřelit Celnera, a začínalo se od začátku. Naše i soupeřovy šance chytali výborní brankáři, naštěstí se nám podařilo vstřelit branku a dostat se do vedení 2:1. No a ve třetí části přidal náš kapitán dvě nádherné branky a rozhodl tím ta utkání. Doufám, že v sobotu zamakáme a urveme třetí bod v sérii, což by znamenalo zisk mistrovského titulu,“ uvedl útočník Bazzy Děčín Jakub Hladiš.

Hvězdy utkání: Michal Tomsa 2+1, David Vilhám 24 zásahů,  Martin Horáček 1+1 (všichni Děčín)

Stav série: 0:2