Děčín do finále, Žatec s Kolibou srovnal stav

Žatec - Koliba (foto: Deník/Hynek Dlouhý)

KHbL: Tato soutěž zná svého prvního finalistu. Stal se jím celek HBC Bazzy Děčín. Děčínští si poradili ve třetím semifinále s týmem Jirkova 8:4. Ve druhé semifinálové sérii srovnal Žatec krok s Kolibou. Žatec dokázal na domácím hřišti dvakrát vyhrát 5:3 a 5:4 po nájezdech. Rozhodující utkání se odehraje v sobotu od 16:00, v Ústí nad Labem.

3. semifinálové utkání
HBC Kapitáni Jirkov – HBC Bazzy Děčín 4:8 (1:1, 2:3, 1:4)

Branky a asistence: 8. Průcha, 25. Průcha (Haník), 25. Průcha (Haník), 38. Gill (Chrpa, Petrovický) - 2. Peřka (Horáček) pp, 17. Hladiš Jakub (Hovorka) pp, 27. Pilař (Horáček), 30. Horáček (Pilař), 41. Horáček (Pilař), 42. Hladiš Dominik (Vacek), 44. Pilař (Horáček) pp, 44. Hovorka (Huk Michal) pp

Družina trenéra Hladiše zavítala do mosteckého areálu na třetí semifinálové utkání, kde je přivítal domácí celek Kapitán Jirkov. Děčínští si v domácích zápasech vytvořili náskok 2:0, takže Jirkov měl v tomto klání nůž na krku. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se už po dvou minutách hry dostali do vedení. Nedovolený zákrok Průchy potrestal František Peřka. Střelec domácích Průcha napravil své zaváhání v 9. minutě, kdy přesnou střelou vyrovnal stav utkání 1:1. Jenže vstup do druhé třetiny opět skvěle vyšel hráčům Děčína, kteří se po druhé v utkání dostali do vedení díky brance Jakuba Hladiše. Poté však přišly chvíle Romana Průchy, který se v rozmezí jedné minuty dokázal dvakrát prosadit a otočil tak vývoj utkání 3:2. Do konce druhé části však děčínští dokázali vývoj utkání znovu otočit. Vyrovnávací branku obstaral Pilař. A v poslední minutě druhé části se dokázal prosadit Martin Horáček 3:4. Kapitáni se nevzdávali a vývoj utkání dokázali znovu vyrovnat, tentokrát se trefil od modré čáry Petr Gill a začínalo se od znova 4:4. Jenže po brance GIlla se odehrálo něco neskutečného. Hráči Děčína v posledních pěti minutách základní hrací doby dokázali domácím nasázet čtyři branky. Trefili se Horáček, Dominik Hladiš, Pilař a Hovorka. Děčínští si s Jirkovem poradili celkem 3:0 na zápasy a zahrají si tak ve finále. Na svého soupeře si však musejí počkat.

Hvězdy utkání: Martin Horáček 2+2, Karel Pilař 2+2 (oba Děčín), Roman Průcha 3+0 (Jirkov)

HBC Žatec – HSÚ Koliba Ústí nad Labem 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky a asistence: 14. Švancar (Procházka, Mynařík), 26. Filipovský Michal (Krupička), 31. Švancar (Drásta) pp, 33. Mynařík (Švancar) pp, 42. Krupička (Kříž, Filipovský Michal) - 22. Schwarzjirg (Třeštík, Slavík), 23. Adamec, 44. Třeštík (Mudroňka)

V dosavadním průběhu play off nepoznali hokejbalisté Žatce hořkost porážky na domácím hřišti. Nyní by však případná prohra znamenala konec sezóny. Utkání začalo velmi opatrně, neboť bylo jasné, co je ve hře. První část vypadala, že končí bez branek, ale proti byl Slavomír Švancar, který se prosadil 40 sekund před koncem úvodní části 1:0. Koliba srovnala krok ve 22. minutě. Úspěšným střelcem byl Schwarzjirg. A o minutu později šla Koliba dokonce do vedení, to se trefil Adamec 1:2. Žatec ovšem dokázal vyrovnat. Krupička našel Filipovského, který se nemýlil 2:2. Domácím vyšel úvod třetí části jako z říše snů. Ve 31. minutě svou druhou branku vstřelil Švancar. A o dvě minuty později rozjásal domácí fanoušky Mynařík 4:2. A když se před koncem utkání prosadil Krupička, bylo jasné, že tato série ještě nekončí, a bude pokračovat čtvrtým duelem.

Hvězdy utkání: Slavomír Švancar 2+1, Michal Filipovský 1+1 (oba Žatec), David Třeštík 1+1 (Koliba)

4. semifinálové utkání
HBC Žatec – HSÚ Koliba Ústí nad Labem 4:3 ss (0:1, 3:2, 1:1, 1:0)

Branky a asistence: 22. Filipovský Michal (Krupička), 24. Mynařík (Sláma, Bizoň) pp, 30. Mynařík (Švancar), 34. Mynařík ( Švancar), 55. Mynařík ss - 8. Povejšil (Tesař) pp, 16. Tesař (Povejšil), 17. Svoboda (Tesař, Povejšil), 34. Povejšil (Svoboda)

Po sobotní výhře a snížení stavu série určitě chtěli hráči Žatce znovu zvítězit a vrátit sérii znovu do Ústí. Lépe do utkání však vstoupila Koliba. Tesař našel šikovného forwarda Povejšila, který nedal Turzovi v brance Žatce šanci 0:1. Oba jmenovaní si své role vyměnili v 16. minutě, kdy se brankově prosadil Tesař 0:2. A když se o minutu později trefil Svoboda, zdálo se, že Koliba bude druhým postupujícím týmem do finále. Ale domácí celek se nechtěl vzdát za žádnou cenu. A jiskřičku naděje pro domácí vykřesal Michal Filipovský. Do zápasu žatecké vrátil Milan Mynařík 2:3, který ještě skŕoval před druhou sirénou. Tento hráč předvedl velkou show v třetině třetí. V této části hry totiž dokázal jmenovaný hráč dvakrát skórovat. V obou případech asistoval Švancar 4:3. Koliba však brzy dokázala vyrovnat. A byl to opět nejlepší hráč Koliby Povejšil, který dokázal s Žatcem srovnat krok 4:4. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém však diváci branku neviděli. Rozhodnout tak museli až samostatné nájezdy. Tato loterie vyšla lépe domácím, jmenovitě to byl znovu Milan Mynařík, který svou čtvrtou brankou v utkání vyrovnal stav sérii 2:2. Po Mynaříkově brance propukli obrovské oslavy, které nebraly konce.

Hvězdy utkání: Milan Mynařík 4+0 (Žatec), Tomáš Povejšil 2+2, Jindřich Tesař 1+2 (oba Koliba)