KHbL Sever: 2. semifinále

KHbL: Druhými zápasy pokračovaly semifinálové série. Koliba opět přetlačila Žatec o jednu branku, tentokrát 2:1. A ani druhý favorit na postup do finále Bazzy Děčín nezaváhal, když zvítězil nad Jirkovem 3:2. Obě série budou pokračovat o víkendu. Koliba i Děčín mají dva matchbally.

HSÚ Koliba Ústí nad Labem – HBC Žatec 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 1. Povejšil (Třeštík, Čejka Patrik), 41. Povejšil - 7. Procházka (Švancar)

V prvním semifinálovém utkání padla jen jedna branka, kterou měl na svědomí až v prodloužení Jiří Vítko. Ve druhém utkání této série padla branka velmi rychle. Už v 1. minutě se po kombinaci Čejky s Třeštíkem dostal míček k Tomáši Povejšilovi, který Mandákovi nedal šanci 1:0. Žatec brzo odpověděl brankou Radka Procházky, kterého skvěle našel Švancar 1:1. Druhá část se hrála ve velkém tempu. Šance přicházely na obou stranách, ale branka z nich nepadla. V ohni střel byl především domácí brankář Celner, který svůj celek několikrát podržel. Ve třetí části mohli vstřelit vítěznou branku oba celky, ale oba brankáři této sérii prostě kralují. Zápasu by určitě slušela remíze, tedy prodloužení, protože oba celky předvedli skutečně obrovský výkon. Ale proti prodloužení byl střelec úvodní branky zápasu Tomáš Povejšil, který se dokázal ve 41. minutě prosadit po druhé v utkání 2:1. Hostům mnoho času nezbývalo, a tak vše vsadili na jednu kartu – všechny síly do útoku. Výtečný Celner však v brance Koliby byl k nepřekonání a dotlačil ústecké hokejbalisty ke druhému bodu v sérii. Celner je základním stavebním kamenem celé série, neboť za 90 minut hry obdržel pouhou jednu branku. Koliba může příští zápas slavit postup do finále.

„Druhý zápas semifinále KHbl s týmem Žatce byl stejně vyrovnaný jak ten první hodně osobních soubojů a střel na branku. Do vedení jsme se jako první dostali my. V první třetině po krásné přihrávce Čejky se trefil Povejšil. O chvíli později se dostala hra k týmu Žatce a Procházka z poza branky dostal míček do sítě a bylo vyrovnáno 1:1. Druhá třetina byla hodně opatrná s velkými příležitostmi, ale bez branek. Třetí třetina opět v tom stejném duchu, jako ty dvě předchozí. Ale ke konci utkání jsme se dostali do vedení 2:1. Žatec ke konci tlačil, ale vedení a druhý bod v sérii jsme uhájili,“ okomentoval výhru svého celku Jan Celner.

Hvězdy utkání: Tomáš Povejšil 2+0, Jan Celner 25 zásahů (oba Koliba), Radek Procházka 1+0 (Žatec)

HBC Bazzy Děčín – HBC Kapitáni Jirkov 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 4. Pilař (Hladiš) pp, 9. Pilař (Hladiš) pp, 36. Pilař (Horáček, Novák Michal) - 10. Pešek (Haník, Průcha), 20. Průcha (Nepraš, Haník)
Také v této sérii se po prvním utkání ujali vedení domácí. Děčín ovládl první semifinále v poměru 5:2. Vynikající vstup do utkání předvedli hráči Děčína, kteří svého soupeře zamkli v jeho obraném pásmu a hosté si museli pomoci nedovoleným zákrokem. V nabídnuté početní výhodě chytře míček tečoval Karel Pilař a Děčín se ujal vedení 1:0. Domácí borci měli v úvodu první třetiny vynikající pohyb a jirkovští si opět museli pomoci faulem. V další nabídnuté přesilové hře se skóre opět pohnulo. A byl to znovu Karel Pilař, který si šikovně odstoupil od branky a ranou z první nedal Maštalířskému nejmenší šanci 2:0. Domácí jakoby po druhé vstřelené brance polevili a o 30 sekund kapitulovali. Střelu Haníka dorazil na brankovišti Lukáš Pešek 2:1. Ve druhé části měli více ze hry Kapitáni a Štarman musel několikrát svůj celek podržet. Ale nestačil na střelu z 20. Minuty, kterou měl na svědomí Roman Průcha, a začínalo se od znova. Třetí perioda byla velmi vyrovnaná. Šance střídaly šance, ale oba brankáři dlouho odolávali. Ale ve 36. minutě přišla chvíle Děčína. Rychlonohý forward Horáček vystřelil a Karel Pilař doklepl míček do prázdné branky a zkompletoval tak hattrick 3:2. Ve zbytku třetí části měli hosté řadu vyložených šancí, ale Štarman v brance domácích míček za svá záda už nepustil. Děčín se tak dostal do vedení 2:0 a sérii může příští zápas skončit.

„Po prvním utkání nám bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas, ale věřili jsme si na vítězství. Začali jsme skvěle, když jsme využili dvě přesilové hry a měli více ze hry. Ve druhé třetině jsme však úplně přestali hrát a svými chybami nechali soupeře vyrovnat a zbytek zápasu jsme tahali již za kratší konec. Důležité je, že se můžeme spolehnout na brankáře Štarmana, který nás opět podržel. Ve třetí třetině se ke mně šťastně odrazila střela Horáčka a já neměl větší problém uklidit míček do branky. A tak jsme si připsali druhý semifinálový bod, ale musím přiznat, že nevyhrál tentokrát lepší ale šťastnější,“ uvedl střelec tří branek Karel Pilař.

Hvězdy utkání: Karel Pilař 3+0, Václav Štarman 32 zásahů (Bazzy), David Haník 0+2 (Jirkov)