KHbL Sever: souhrn 18. kola

KHbL Sever - Posledními víkendovými zápasy skončila základní část KHbL Sever. Zajímavé utkání se odehrálo v Žatci, kdy domácí celek nestačil na tým Bulldogs Bílina. Buldoci zvítězili 4:2. První celek tabulky Koliba Ústí nad Labem si celkem bez problémů poradila s Conceptem v poměru 6:2. Starší dorost Lva si připsal další výhru, když porazili Jirkov 2:1. A v posledním utkání tohoto kola zvítězili hráči Dandy Chomutov, kteří si poradili s posledním celkem Litoměřic B 5:2.

HBC Žatec - HBC Siad Bulldogs Bílina 2:4 (2:3, 0:1, 0:0)

Branky a asistence: 5. Kříž (Pohorelec), 15. Janeček (Bizoň, Švancar) pp - 1. Lindner (Rus, Švadleňák), 6. Němeček, 12. Tauš Marek (Rus, Lindner) pp, 28. Rus (Tauš Stanislav) pp

Druhý zápas v nové aréně čekal tým Žatce, který do utkání nastoupil s největší osobností soutěže Slavomírem Švancarem, ale lepší úvod předvedli hosté z Bíliny, když se po akci Martina Rusa dokázal prosadit Michael Lindner už v první minutě 0:1. Domácím se podařilo brzy vyrovnat zásluhou Tomáše Kříže, který se trefil přesně pod horní tyč 1:1. Jenže vyrovnaný stav netrval příliš dlouho. Hosté zamkli domácí celek v jejich obraném pásmu a Svatopluk Němeček poslal hosty znovu do vedení 1:2. Ve 12. minutě dostali Buldoci možnost přesilové hry, kterou využil Marek Tauš, který tečoval střelu Martina Rusa, který sehrál znovu vynikající zápas 1:3. První část byla z celého utkání vůbec tou nejzajímavější a padla v ní dokonce ještě jedna branka. Domácí celek dostal výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou dokázal zužitkovat Pavel Janeček 2:3. Druhá perioda měla stejný průběh, jako perioda předchozí. Hosté měli více ze hry, ale naráželi na skvěle chytajícího brankáře domácích, který držel svůj tým. Domácí byli nebezpeční jen z ojedinělých protiútoků, které měl většinou na svědomí Švancar, ale Hurych předvedl opět skvělý výkon. Buldoci v tomto utkání skvěle sehráli přesilové hry, ve kterých domácí celek nevěděl kam skočit. Poslední branka padla právě v přesilové hře, prosadil se Martin Rus, který propálil Turzu střelou od modré čáry. V poslední části se nic důležitého nestalo, a tak si hosté připsali zasloužené tři body.

Hvězdy utkání: Martin Rus 1+2, Pavel Hurych 31 zásahů (oba Bílina), Slavomír Švancar 0+1 (Žatec)

Ohlasy po utkání:

Michael Lindner (Bulldogs): „Po poslední výhře nad Jirkovem se náš tým opět dostal do herní pohody a tu jsme potvrdili v Žatci. Od prvních minut zápasu se hrálo ve vysokém tempu, ovšem Žatec dělal obrovské chyby v obraně a my je gólově trestali. Celý tým šlapal na 120% a po dlouhém boji jsme velmi oprávněně vyloupili tří - bodově tento nový stadion."

Pavel Hurych (Bulldogs): „Myslím si, že zápas nabídl kvalitní podívanou. Pro nás byl důležitý začátek zápasu, kdy jsme prakticky z první šance dali gól. Na tento gól však soupeř rychle odpověděl a svou první šanci také proměnil. Ve zbytku třetiny jsme měli mírně navrch a dokázali jsme vstřelit další dvě branky a vypadalo to, že se stavem 3:1 půjdeme i do šaten. Bohužel pár vteřin před koncem první třetiny, v našem oslabení, mi propadla nepříliš tvrdá rána a Žatec snížil na rozdíl jednoho gólu. Další dvě třetiny vypadali podobně, pokud se hrálo v plném počtu, byli jsme o trochu lepší, bohužel nás brzdila zbytečná oslabení, díky kterým jsme soupeře drželi stále ve hře, naštěstí se nám je podařilo všechny ubránit a navíc ještě jednu naši přesilovku ve druhé třetině využít. V příštích zápasech se musíme zbytečných faulů vyvarovat."

HBC Concept Team Most - HSÚ Koliba Ústí nad Labem 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)

Branky a asistence: 19. Černý (Polanský), 36. Hofbauer (Váleček) pp - 3. Vitko (Prokeš), 6. Třeštík (Svoboda), 17. Povejšil (Svoboda, Mudroňka) pp, 19. Třeštík (Povejšil, Svoboda), 23. Vitko (Mudroňka) pp, 28. Čejka Petr (Adamec, Formánek) pp

Tento zápas ovládlo jen jedno mužstvo, a to mužstvo vedoucího celku KHbL Sever Koliby. Hostům se povedlo rychle dostat do vedení 0:2. Trefili se Vitko a Třeštík. Koliba nastoupila skvěle také do periody druhé. To se v 17. minutě prosadil šikovný forvard Tomáš Povejšil 0:3. A ještě hůře bylo pro domácí Concept v 19. minutě, to se po druhé v utkání prosadil David Třeštík 0:4. Domácí rychle odpověděli alespoň korigující brankou, kterou měl na svědomí Jan Černý 1:4. Ale Koliba žádné drama nedopustila a ve druhé části přidali hosté ještě dvě branky a obě v přesilových hrách. Nejprve se trefil Jiří Vitko, pro kterého to byla rovněž druhá branka v utkání a druhou třetinu zakončil Petr Čejka 1:6. Třetí část se dohrávala jen z povinnosti, a domácí tuto část hry dokonce vyhráli 1:0, díky brance Petra Hofbauera 2:6. Tým Koliby tak vyhrál zaslouženě základní část.

Hvězdy utkání: David Třeštík 2+0, Jiří Vitko 2+0, Dalibor Svoboda 0+3 (všichni Koliba)

HBC Kapitáni Jirkov - HBC Lev Litvínov SD 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky a asistence: 32. Průcha (Horňáček) - 36. Voříšek (Kunc, Linhart) pp, 40. Varníček (Kunc, Dolák)

Domácí celek nezačal jarní část příliš dobře a chtěli předešlá zaváhání určitě napravit. Za to hráči Litvínova zažívají skvělé jaro. První třetina branku nenabídla, i když šancí bylo na obou stranách dost, ale oba brankáři předváděli výborné výkony. Ve druhé části byl k vidění podobný hokejbal, jako v té první. Šancí bylo na obou stranách, ale opět oba brankáři branku za svá zada nepustili. Na první branku diváci čekali až do 32. minuty, kdy se dokázal prosadit domácí sniper Roman Průcha 1:0. Lev se snažil o vyrovnání a velká šance se jim naskytla ve 36. minutě, kdy usedl na lavici hanby Petráč. A následnou početní výhodu dokázal zužitkovat Patrik Voříšek a začínalo se od znova 1:1. V této části utkání mohl rozhodnout jakýkoliv tým, ale více chtěli hokejbalisté Lva, kterým se ve 40. minutě podařilo vstřelit vedoucí branku, kterou měl na svědomí Lukáš Varníček, kterého krásně našel Tomáš Kunc 1:2. Kapitáni zkoušeli s nepříznivým stavem něco udělat, ale Seidler v brance hostí všechny pokusy pochytal, a tak si Lvi připsali další výhru a stoupají tak tabulkou.

Hvězdy utkání: Lukáš Varníček 1+0, Tomáš Kunc 0+2, Jakub Seidler 19 zásahů

Tomáš Kunc (Lev): „Od zápasu s Jirkovem jsme očekávali, že to bude vyrovnané a tvrdé utkání. První třetina přinesla několik šancí, ale oba golmani za svá záda nic nepustili. Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první, a tak se šlo do šaten po druhé třetině za nerozhodného stavu 0:0. Na začátku třetí třetiny se už bohužel radovali domácí, kdy se trochu se štěstím prosadil nejlepší střelec Jirkova Průcha. Naštěstí se nám podařilo odpovědět o čtyři minuty později využitou přesilovou hrou a ranou od modré vyrovnal Patrik Voříšek. Rozhodnutí přišlo ve 40. minutě, kdy po vyhrané buly přesně a pohotově vypálil Lukáš Varníček a otočil skóre v náš prospěch. Jirkov se potom usadil v našem pásmu, ale naštěstí se jim i díky Kubovi Seidlerovi nepodařilo prosadit a my jsme se mohli radovat ze zasloužené výhry."