KHbL Sever: základní část finišuje

KHbL Sever - Předposlední kolo základní části přineslo mnoho divokých výsledků. Buldoci z Bíliny rozstříleli Jirkov 9:0. Druhý celek tabulky Bazzy Děčín si s lehkostí poradil s Žatcem v poměru 7:3. První Koliba přivítala na svém hřišti poslední celek Killers Litoměřice a toto utkání skončilo také velkým přídělem a to 7:0. Týmy čeká příští víkend poslední kolo základní části, po které bude následovat nadstavba.

HBC Kapitán Jirkov - HBC Siad Bulldogs Bílina 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

V zápase dvou tabulkových sousedů se očekával velký a tvrdý boj o vítězství, ale opak byl pravdou. Hosté z Bíliny do utkání vlétli s velkou chutí a ve 3. minutě se dostali dovedení díky Stanislavu Valentovi, který umístil míček do odkryté branky 0:1. V 7. minutě odskočili hosté do dvoubrankové trháku, Lindner předložil precizní přihrávku Davidu Schnaubeltovi, který neměl problém zasunout míček za Studeného záda. Pro Schanubelta to byl první zásah v sezóně. Domácí měli také své šance, ale vynikající Růžička v brance hostí všechny pokusy pochytal, a tak první třetina skončila 0:2. Druhá perioda byla pro domácí hokejbalisty ještě horší, protože inkasovali dokonce čtyřikrát. Trefili se 2x Švadleňák a po jednom zásahu Marek Tauš a David Schnaubelt. Ve třetí části nebylo prakticky o co hrát, protože o vítězi zápasu bylo rozhodnuto, ale Buldoci s chutí přidávali další branky. Ve 31. minutě se prosadil sváteční střelec Marek Hanzlíček, který využil chytré přihrávky Němečka 0:7. O necelé čtyři minuty se také dokázala prosadit nová bílinská posila Michael Lindner, který doklepl míček za bezmocného brankáře domácích. Lindner se zatím Buldokům velmi vyplácí. Brankový výčet tohoto zápasu se zastavil ve 38. minutě, kdy se krásně Švadleňák uvolnil Stanislave Tauše, který střelou do pravého horního rohu uzavřel na konečných 0:9.

Hvězdy utkání: Michael Lindner 1+3, Jiří Švadleňák 2+1, Michal Růžička 22 zásahů (všichni Bílina)

Ohlasy po utkání:
Michael Lindner: „Před zápasem s Jirkovem byla taktika jasná - přehrát soupeře ve všech směrech, což se nám myslím velmi povedlo. Náš tým těžil z většiny chyb Jirkova a proměnili jsme dost gólových situací. Jelikož jsme se konečně sešli v hojném počtu na zápas, tak byl zápas o to lehčí. Jirkov hrál sice velmi agresivně, ovšem my jsme drželi nervy na uzdě. Musím velmi vyzdvihnout výkon golmana Růžičky, který je v neskutečné formě. Já jakožto nový hráč Bíliny jsem velice spokojen s výkony celého týmu, budu se snažit pomoct týmu k titulu v KHbL.”

Marek Tauš (Bílina): „Do utkání jsme vstoupili dobře a podařilo se nám rychle vstřelit branku a trochu jsme se uklidnili. Myslím, že celý tým hrál dnes super, hlavně náš gólman chytal dobře. Spokojený jsem také se spoluprací s naší novou posilou Michaelem Lindnerem, který je pro náš tým velkým přínosem. A hlavně jsem rád, že jsme po dvou zápasech konečně zabrali a zvítězili jsme za tři body.”

HBC Bazzy Děčín - HBC Žatec 7:3 (1:0, 3:0, 3:3)

Branky a asistence: 7. Hadiš Jakub (Tomsa), 16. Duda, 19. Horáček (Peřka), 26. Horáček (Drnec, Peřka), 35. Hladiš Jakub (Horáček, Tomsa), 41. Drnec (Hovorka, Novák), 44. Hladiš Jakub (Kotlář, Horáček) pp, 33. Krupička (Švancar, Pohorelec), 36. Dlouhý (Janeček, Švancar) pp, 43. Drásta (Janeček, Bizoň)

Souboj dvou celků, které mají velmi vysoké ambice, odstartovali lépe hráči Děčína, kteří si vypracovali dobré brankové příležitosti, ale na první vstřelenou branku čekali do 7. minuty, kdy se dokázal prosadit nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Hladiš 1:0. Domácí celek měl raketový vstup do druhé části, který vyvrcholil další vstřelenou brankou, úspěšným střelcem byl Tomáš Duda 2:0. Domácí byli stále lepším týmem a navyšovali skóre, dvakrát se dokázal prosadit nejrychlejší hráč soutěže Martin Horáček 4:0. Hosté se probrali až na začátku třetí periody, to se prosadil Jaroslav Krupička 4:1. Jenže domácí šli jasně za svým cílem a Jakub Hladiš dokázal po druhé v zápase skórovat a vrátil tak svému celku čtyřbrankové vedení 5:1. Ale Žatec stále neskládal zbraně a ve 36. minutě se trefil Hynek Dlouhý 5:2. Děčín se ale korigující branky nezalekl a nakonec dokráčel k vítězství 7:3, na kterém měl největší zásluhu nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Hladiš, který si v tomto duelu připsal hattrick. Bazzy si tak drží druhou příčku v tabulce a určitě se řadí k horkým kandidátům na zisk mistrovského titulu, kterým jim už mnoho let uniká.

Hvězdy utkání: Jakub Hladiš 3+0, Martin Horáček 2+2, Lukáš Drnec 1+1

Jakub Hladiš (Děčín): „Zápas nezačal podle našich představ a ze začátku jsme hráli se soupeřem vyrovnanou hru. Postupem času jsme začali soupeře přehrávat a dostávali se do šancí, ze krerých jsme nakonec vydřeli pár gólů. Soupeř se snažil utkání zdramatizovat a to především pomocí výborně hrajícího Švancara. Ale my už jsme si dokázali vedení udržet a zaslouženě jsme vyhráli."

HSÚ Koliba Ústí nad Labem - SHC Killers Litoměřice B 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)

Branky a asistence: 8. Vitko (Kerl), 15. Povejšil (Třeštík, Svoboda), 18. Vitko, 22. Mudroňka (Svoboda, Povejšil) pp, 25. Adamec (Kerl, Slavík) pp, 28. Povejšil (Mudroňka, Třeštík) pp, 36. Adamec pp

Již před tímto utkáním bylo jasné, jak zápas dopadne. První celek soutěže ústecká Koliba přivítala na svém hřišti poslední celek tabulky Killers Litoměřice B, kteří dosud nezískali ani jeden bod a jsou tak beznadějně poslední. První perioda skončila trochu překvapivě jen 1:0. O branku domácího celku se postaral Jiří Vitko. Ve druhé části se už rozjel brankostroj domácích, kteří nasázeli odevzdanému soupeři pět branek. Postupně se do listiny střelců zapsali Povejšil, Vítko, Mudroňka, Adamec a znovu Povejšil. Po dvou třetinách byl tedy stav 6:0. Třetí část se odehrála už jen z povinnosti, hosté za celý zápas vyprodukovali pouhých devět střel na branku Celnera, který s jejich pokusy neměl sebemenší problém. Ale i v této části hry branka padla a to z hole Jana Adamce, který ve 36. minutě využil početní výhodu a uzavřel tak tento jednostranný zápas na konečných 7:0. Koliba si tak stále drží první příčku.

Hvězdy utkání: Tomáš Povejšil 2+1, Jiří Vítko 2+0, Jan Adamec 2+0 (všichni Koliba)