Před branami play-off nakonec Meziboří

KHbL: V posledním kole nadstavbové části KHbL Sever bylo stále o co hrát. Největší tajenkou byl poslední postupující do play off. Hráči Baníku Meziboří měli vše ve svých rukách a museli proti Dandy Chomutov vyhrát, pokud si chtěli play off zahrát. To se však nestalo, neboť Dandy dokázali zvítězit 3:5, a tak z osmé pozice postupuje starší dorost Lva Litvínov. Další zajímavý zápas se udál v Mostě, kde se svedl souboj o třetí pozici, kde domácí HBC Siad Bulldogs Bílina přehrála Concept Most 5:2. V dalších zápasech si Koliba s lehkostí poradila s Kapitány Jirkov 7:0. Druhý celek Bazzy Děčín si také poradil vysokým rozdílem s Conceptem Most v poměru 8:2. A v posledním klání zvítězil Žatec nad rezervou Litoměřic 6:0.

TJ Baník Meziboří – HBC Dandy Chomutov 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky a asistence: 1. Michálek (Bokůvka, Švehla), 5. Michálek (Schlager, Čadek) pp, 36. Novák (Polák, Ansorge) - 5. Kníže (Chyba) pp, 25. Hofbauer pp, 27. Hofbauer (Chyba), 29. Hofbauer (Opelt, Pešta) pp, 45. Kocour (Kníže)
Pokud chtěli domácí pomýšlet na vyřazovací boje, tak museli vyhrát za každou cenu. Do utkání vstoupilo Meziboří ve velkém stylu a už v první minutě poslal domácí do vedení Jakub Michálek. Hosté dokázali brzo vyrovnat, jmenovitě to byl kapitán Chomutova Jan Kníže, který v páté minutě srovnal stav na 1:1. Skóre se o chvíli později měnil znovu, a byl to znovu Jakub Michálek, který poslal znovu svůj celek do vedení 2:1. Utkání bylo velice nervózní a na trestných lavicích nebyl chvilku klid. Faulovali převážně domácí a jednu nabídnutou početní výhodu zužitkoval Roman Hofbauer a bylo vyrovnáno 2:2. O dvě minuty později byl vyloučen znovu domácí Nechala a nabídnutou přesilovou hru znovu využil Roman Hofbauer a poslal Dandy poprvé v utkání do vedení 2:3. Druhá třetina byla zcela v režii Romana Hofbauera, který o dvě minuty později zkompletoval čistý hattrick, a hosté vedli hlavně zásluhou tohoto hráče o dvě branky 2:4. Domácí vykřesal jiskřičku naděje ve 37. Minutě Martin Novák, který snížil na rozdíl jediné branky 3:4. Jenže poslední slovo v utkání měli hosté, jmenovitě to byl Ladislav Kocour, který uzavřel brankový výčet na konečných 3:5. Pro Baník Meziboří tedy letošní sezóna končí. A nutno říci, že tento zápas ztratili převážně kvůli své nedisciplíně, neboť nasbírat v jednom utkání 48 trestných minut je skutečnost, se kterou se opravdu vyhrát nedá.

Hvězdy utkání: Roman Hofbauer 3+0, Jan Kníže 1+1 (oba Dandy), Jakub Michálek 2+0 (Meziboří)

HBC Siad Bulldogs Bílina – HBC Concept Team Most 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Branky a asistence: 17. Lindner (Rus), 25. Lindner (Schnaubelt), 26. Čermák (Němeček) pp, 36. Tauš Stanislav (Schnaubelt) pp, 39. Tauš Stanislav (Tauš Marek) pp - 3. Váleček (Šíma), 8. Ježek (Hofbauer, Vasil)

Do utkání o třetí místo vstoupili lépe hráči hostí, kteří se už ve 3. minutě dostali do vedení díky Leoši Válečkovi, který šel sám na Hurycha a nemýlil se. Ještě hůře bylo pro domácí Buldoky v 8. minutě, to vystřelil Hofbauer, Hurych jeho střelu neudržel a Václav Ježek měl snadnou práci dorazit míček do branky 0:2. Do druhé části vstoupila Bílina s úkolem vstřelit branku, protože vyložených šancí měli hokejbalisté domácích dost, ale Kodera v brance hostí byl v první části skvělý. Domácí se dočkali branky v 17. minutě, to Michael Lindner nahazoval bekhendem míček na branku a s překvapením všech skončil v síti. Stejný hráč se dokázal prosadit také o chvíli později rychlou střelou zápěstím mezi nohy a začínalo se od znova 2:2. Domácí byli ve druhé části jasně lepším týmem a dokázali utkání obrátit ve svůj prospěch, to když se poprvé v sezóně dokázal prosadit Dominik Čermák 3:2. Poté však nastala divná situace, střelec branky byl faulován a dožadoval se vyloučení, ale rozhodčí utkání ihned bez upozornění udělil osobní desetiminutový trest, poté následovalo 5+OK a hráč Bíliny nakonec dostal také trest ve hře a Concept měl výhodu pětiminutové přesilové hry téměř zadarmo. Přesilovou hru se hostím však využít nepodařilo, i díky skvěle chytajícímu Hurychovi v brance domácích. Domácí celek uklidnil ve 36. minutě Stanislav Tauš, který využil početní výhodu a zvýšil na 4:2. V utkání padla ještě jedna branka a to opět z hole stejného hráče, který dorážel střelu Marka Tauše do odkryté brány. Domácí skvěle sehráli přesilové hry, když dokázali využít celkem tři a umístili se tak na třetím místě KHbl Sever a ve čtvrtfinále bude Buldoky čekat silný Žatec s velkými osobnostmi českého hokejbalu Švancarem a Procházkou.

Hvězdy utkání: Michael Lindner 2+0, Marek Tauš 0+1, Stanislav Tauš 2+0 (všichni Bílina)

Ohlasy po utkání:

Michael Lindner – první hvězda utkání (Bílina): „Zápas pro nás nezačal úplně nejlépe, dostali jsme dva slepené góly v první třetině a velice brzy jsme se museli vzpamatovat. Díky bohu jsme si řekli dost věcí v kabině, zklidnili jsme se a začali jsme mít od druhé třetiny převahu. Proměnili jsme dost šancí a zaslouženě vyhráli. Musím vyzdvihnout všechny obránce v týmu, kteří nám útočníkům připravili všechny gólovky a ještě výborně bránili.“

Dominik Čermák (Bílina): „Byl to z mé strany divný zápas. Začátek nám vůbec nevyšel, hosté dali ze dvou šancí dvě branky a my byli v první části jako opaření. Naštěstí jsme hned na začátku prostřední části snížili, když se prosadil náš nejlepší hráč Michal Lindner, to byla koupě zimy. Věřím, že to by mohl být ten rozdílový hráč, který nám vždy v play off chyběl. To nás nakoplo a přidali jsme další branky. Paradoxně když jsme šli do vedení 3:2, já dal první branku po zranění, se stalo něco, co nechápu dodnes. Nechápu proč, ale dostal jsem osobní trest, dle mého za nic, ale to je na posouzení jiných a poté mi ruply nervy a stalo se, co se stalo. Doufám jen, že si odpykám pouze jednozápasovou stopku a příští týden už budu na Žatec připraven. Jsem rád, že kluci utkání zvládli a pojistili jsme si třetí místo. Teď už vrhneme všechny síly na první utkání čtvrtfinále a půjdeme za vítězstvím. A já doufám, že se připojím ve druhém zápase a pojedeme do Žatce za stavu 2:0 na zápasy.“

HBC Kapitán Jirkov – HSÚ Koliba Ústí nad Labem 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)

Branky a asistence: 2. Povejšil, 21. Svoboda (Adamec) pp, 22. Povejšil (Čejka Petr), 25. Třeštík (Svoboda), 31. Povejšil (Schwarzjirg), 37. Baytalon (Vítko), 40. Povejšil

Domácí celek nezískal v probíhající nadstavbové části ještě ani bod. A tuto šílenou mizérii chtěli určitě Kapitáni vylepšit proti první Kolibě. Jenže úvod utkání naznačil, v jaké režii se toto utkání bude vyvíjet. Neboť ve druhé minutě poslal hosty do vedení Tomáš Povejšil 0:1. V první části už branka nepadla, a to především zásluhou skvěle chytajícího Dvořáka v brance domácích. Koliba si vytvářela i ve druhé části veliké šance, které už končily brankami. Ve druhé části se trefili Svoboda, Povejšil a Třeštík. Domácí si také vytvořili nějaké příležitosti, ale ty pochytal skvělý Celner. A tak se šlo do poslední části ze stavu 0:4. Hosté měli chuť přidávat další branky. Velice aktivní byl zejména Tomáš Povejšil, který ve 31. minutě zkompletoval hattrick 0:5. Na hrozivých 0:6 zvyšoval ve 37. minutě David Baytolon, pro kterého to byla teprve druhá branka v sezóně. A poslední slovo v tomto jednoznačném utkání měl na svědomí nejlepší hráč na hřišti Tomáš Povejšil, který svou čtvrtou brankou v utkání uzavřel na konečných 0:7. Koliba si tak před play off zvedla sebevědomí a v sérii s Litvínovem budou hráči z Ústí velkými favority.

Hvězdy utkání: Tomáš Povejšil 4+0, Dalibor Svoboda 1+1, Jan Celner 23 zásahů (všichni Koliba)

Jan Celner – třetí hvězda zápasu (Koliba): „Tak šli jsme do toho s tím, že to nebude lehký zápas. Na začátku nás tým Jirkova hodně zaskočil a měli více brankových příležitostí. Ale odolali jsme a poté skórovali na 1:0 a tím skončila první třetina. Do další třetiny jsme vstoupili lépe my a měli tlak, ale myslím, že hra byla docela vyrovnaná, ale skóroval jen náš tým. A do třetí třetiny si myslím, že šel tým Jirkova už s tím, že to za stavu 4:0 už nepůjde. Ve třetí třetině se mi začalo zdát, že to trochu hráči Jirkova neunášeli a tvrdými fauly nás zbytečně dohrávali. Ale přesto jsem se svým týmem spokojen a samozřejmě i sám se sebou. A už teď se těším na čtvrtfinále play off s týmem Litvínova.“

HBC Concept Team Most – HBC Bazzy Děčín 2:8 (0:3, 1:3, 1:2)

Branky a asistence: 25. Šíma (Zuska), 45. Ševčík (Šíma) - 5. Hladiš Jakub (Novák Michal), 8. Horáček (Pilař), 13. Hladiš Jakub (Drnec), 19. Pilař (Horáček), 20. Hladiš Jakub (Drnec), 21. Horáček (Pilař), 33. Horáček (Svoboda), 45. Horáček (Hladiš Jakub, Pilař)

Concept si chtěl určitě po sobotní porážce od Bíliny vylepšit reputaci s druhým celkem tabulky Děčínem. Ale první část zcela ovládli hráči hostí, kteří po první periodě vedli 0:3. Trefil se 2x Jakub Hladiš a jednu branku přidal rychlík Martin Horáček. Ve druhé části pokračovali hosté ve svém ofenzivním galapředstavení. V 19. minutě zvyšoval na 0:4 šikovný forvard Karel Pilař. A to nebylo stále ze strany Děčína vše. O minutu později zkompletoval hattrick nejproduktivnější hráč soutěže Jakub Hladiš. A o další minutu později skóroval po druhé v zápase Horáček 0:6. Concept stačil ve druhé části pouze kosmeticky upravit skóre Radkem Šímou 1:6. Ve třetí části nebylo prakticky o co hrát. I hokejbalisté Děčína ze stavu 1:6 polevili a vymýšleli parádičky a hrou se už jen bavili. Ve 33. minutě Svoboda našel Martina Horáčka, který jako druhý hráč v tomto utkání vstřelil hattrick 1:7. Domácí stihli 16 sekund před koncem korigovat skóre brankou Martina Ševčíka, ale poslední slovo měli hráči Děčína, jmenovitě to byl znovu Martin Horáček, který svou čtvrtou brankou v zápase uzavřel na konečných 2:8. Děčín v tomto utkání ukázal velikou ofenzivní sílu. Hráči jako Horáček, Pilař, Drnec, nebo Jakub Hladiš mají před play off obrovskou formu. A jejich soupeř pro play off Dandy Chomutov si bude muset dát na tyto čtyři hráče obrovský pozor.

Hvězdy utkání: Martin Horáček 4+1, Jakub Hladiš 3+1, Karel Pilař 1+3 (všichni Bazzy)

Jakub Hladiš – druhá hvězda utkání (Děčín): „V tomto utkání už prakticky o nic nešlo, pořadí týmu a dvojice na play-off už byli určeny, ale přesto jsme si s klukama chtěli zápas užít a oplatit Conceptu předchozí dvě porážky. Do utkání jsme vlétli s větším elánem a vypracovali si celkem slušně vedení. Po celý zapas, až na pár výjimek jsme určovali tempo hry a soupeře přehrávali. Kluci si to užili a teď už na nás čeká play-off. Snad se nám bude takhle dařit i dále.“
Karel Pilař – třetí hvězda utkání (Děčín): „Už před utkáním jsme měli jisté druhé místo a tak jsme v zápase chtěli Conceptu oplatit předchozí porážky. Začátek zápasu nám vyšel a dostali jsme soupeře pod tlak a hlavně proměnili šance, které znamenali vedení 3:0 po první třetině. Zbylé dvě třetině jsme diktovali hru a soupeře prakticky k ničemu nepustili. S výkonem týmu jsem byl spokojen a věřím, že formu potvrdíme i proti Chomutovu.“

SHC KIllers Litoměřice – HBC Žatec 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)